Siyaset

Sizin için Zulüm 1938 de Bitmedi.. Bitmeyecek..

BU YAZIYA PUAN VER

1
AKP iktidarının ‘’makbul’’ gazetesi Akit her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl ki 10 Kasım’da da Atatürk’e hakaret etme geleneğini sürdürdü. Geçmiş 10 Kasımlarda ‘’Olmasaydın da olurduk’’ başlığını atan, Atatürk’ü gözü morarmış, kafası bantlı dayak yemiş gibi montajlayan, ‘’Zulüm 1923’te başladı’’ başlığı atan Akit gazetesi bu kez yeni kurduğu televizyon kanalı akit tv de ‘’Zulüm 1938’de son buldu’’ başlığıyla 10 Kasımlardaki hazımsızlığına devam etti. Akit tv nin yaptığına şaşırdık mı? HAYIR.. Her yıl olduğu gibi karakterlerine uygun olanı yaptılar ve Atatürk’e, Cumhuriyet’in ilanından beri besledikleri kini kustular.
Akit, bundan önce de ‘Zulüm 1923’te başladı’’ başlığı atmıştı. 10 Kasım’da ‘’Zulüm 1938 de son buldu’’ diyerek kendilerince zulmün bitiş tarihini söylemiş oldular. Yani akit’e göre Türkiye’de 1923 – 1938 yılları arasında 15 yıl boyunca zulüm yaşanmış.
Haklılar.. Atatürk onlara çok büyük zulümler yaşattı. Şimdi Atatürk’ün yaşattığı zulümleri teker teker yazmak istiyorum. Bakın Atatürk ne zulümler yaptı iyi okuyun
Atatürk 1923 te Cumhuriyeti ilan ederek size çok büyük zulüm yaşattı. Cidden ne gerek vardı Cumhuriyet’e değil mi? Sizi kendi halinize bıraksaydı padişahın elini eteğini öpmeye devam etseydiniz. Yok efendim birey olmakmış, kula kul olmamakmış bunlar sizin için gerekli değil. Başınızda bir padişah olsun, sizi koyun gibi gütsün, her Cuma selamlığında ‘’padişahım çok yaşa’’ diyerek yalakalık yapın. Size bu yakışırdı. Haklısınız sizi padişahın kölesi olmaktan kurtardığı için çok büyük zulüm yaşatmış kusura bakmayın.
Halifeliği kaldırdığı için de çok ayıp etmiş. Sizi kendi halinize bırakacaktı halifenin elini ayağını öpecektiniz, 1. Dünya savaşında peygamberin doğduğu Mekke şehrinin komutanı Şerif Hüseyin’in bile adam yerine koymayarak isyan ettiği halifeden medet umacaktınız. Her Cuma namazında onun adına hutbe okuyarak bağlılığınızı arz edecektiniz. Ne gerek vardı halifeliği kaldırmaya? Haklısınız sizi halifeye kul olmaktan kurtardığı için çok büyük zulüm yaşatmış kusura bakmayın.
Hele harf devrimine ne demeli… Çok büyük zulüm… Ne diye alfabeyi değiştirmiş ki? Hiç dokunmayacaktı. Okuma yazma sadece medrese hocalarının ve öğrencilerinin tekelinde kalmaya devam edecekti. Orta çağdaki papazlar gibi Kur’anı okumayı bilen hocalar üstün şahsiyetler olarak görülecekti Arapça küfür duysanız amin diyecektiniz. Sizleri bunlardan mahrum bıraktığı için çok ayıp etmiş. 1 gecede koskoca milleti cahil bırakmış. Tabi ya harf devriminden önce çok eğitimli bir millettik, her evde bir kütüphane vardı, bilimsel buluşlarda zirve yapmıştık. Mesela Edison, ampülü Kur’an okuyarak buldu ama Hristiyanlar bunu kaldıramaz diye söylemedi. Daha neler neler arap alfabesi sayesinde icat edildi bir bilseniz. Harf devrimi oldu bir gecede Einstein gibi zeki toplum, cahil oldu. Haklısınız harf devrimi yaptığı için size çok büyük zulüm yaşatmış. Harf devrimi olmasaydı şu an akit tv diye boş bir tv kanalı kuracağınıza atom fizikçisi falan olurdunuz. Ahh ahh hep bu harf devrimi yüzünden..
Kur’an’ı ve ezanı Türkçeleştirmesi affedilemez. Neymiş halk dinini öğrensinmiş. Bırak öğrenmeselerdi ne diye uğraştın ki? Bırak fatihanın Arapçasını su gibi ezbere okusalardı ama manasını bilmeselerdi. Bırak her gün 5 vakit ezanı Arapça duyduğunda şartlı refleks göstererek ‘’namaz vakti gelmiş namazımı kılayım’’ diyip manasını anlamasalardı . Gerek yok. Önemli olan ezanı Arapça duyunca namaz vakti gelmiş diyor mu? Diyor. Namazını kılıyor mu? Kılıyor. Hadi Allah kabul etsin diyip geçecektin. Anlamadan, bilmeden papağan gibi Müslüman yaşamaya devam etselerdi çok güzel olurdu. Sen de onlarla beraber Cuma namazına gitseydin her namaz sonrasında ateşli dini nutuklar atsaydın bugün seni baş tacı yaparlardı ama sen halk dalkavukluğunu seçmedin zor olanı yaptın. Halka dininin manasını öğreteceğim ki sahte hocalara inanmasın dedin. Haklısınız size ölülere okuduğunuz fatihanın anlamını öğrettiği için büyük zulüm yapmış kusura bakmayın.
Size en büyük zulmü medeni kanunu getirerek yaptı. Kendimi sizin yerinize koyup düşünüyorum da ben de olsam çok fena kızardım. Dört eş alma hakkınızı elinizden almış daha ne olsun. Bir erkek için bundan büyük zulüm mü olur ? Yetmemiş bir de mirasta eşit hak vererek paranızı da cebinizden almış. Bu kadarla da yetinmemiş seçme ve seçilme hakkı vermiş. Eee kadının erkekten ne farkı kaldı? Oysa şeriata göre kadınla erkek sadece Allaha bağlılıkta eşitti geriye kalan her şeyde kadın erkeğe bağlıydı. Cennet anaların ayağı altındadır, ayağının altına cennet koymuşuz daha ne istiyorsun diye güzel güzel uyutuyordunuz. Yüzyıllar boyunca kadınlar üzerinde egemenlik kurarak krallar gibi yaşadınız. Dört eş aldınız boş ol diyince boşadınız, eve kapattınız.Tüm bunları da ‘’Allah öyle hükmetmiş ne yapalım’’ diyerek kabul ettirdiniz. Sanki Allah için dört eş alıyormuş gibi yüzyıllarca erkek saltanatını devam ettirdiniz ama Atatürk çıktı bin yıllık saltanata son verdi. Haklısınız sizi kadınlara hükmetme özgürlüğünden mahrum ettiği için de büyük zulüm yapmış kusura bakmayın
Atatürk’ün size yaptığı zulmün 1938 de son bulduğunu söylüyorsunuz ya. Ha işte o yalan !.. Size kim zulüm 1938 de bitti demişse fena kandırmış. Sizin için zulüm bitmedi çünkü yukarıda saydıklarım bu ülkede hala var. İstediğiniz kadar saltanatı hilafeti getirmeye çalışın, kendi halifenizi yaratmaya çalışın tutmaz. İstediğiniz kadar harf devrimiyle kavga edin halkın % 95 inden fazlasının okuma yazma öğrendiği bir toplumda arap alfabesi bir daha geri dönmez. İstediğiniz kadar kadınları eve kapatmaya çalışın bu ülkede Başbakan bile olabilmiş olan Türk kadını sizin boyunduruğunuz altına girmez. Anca kendi eşlerinize hükmedersiniz o kadar. En önemlisi de ne biliyor musunuz? İstediğiniz kadar 10 Kasımlarda nefretinizi kusun her 10 Kasımda dört bir yanınızdan Atatürk ile kuşatılacaksınız. Sokağa çıkınca 9,u 5 geçe milyonlarca insanın saygı duruşunda olduğunu göreceksiniz. Yüz binlerce insanın Anıtkabir’i ziyaret ettiğini göreceksiniz. Halifemiz dediğiniz adamın Atatürk’ün huzurunda ‘’sap gibi ayakta’’ durduğuna şahit olacaksınız. Kısacası her 10 Kasım’da Türk milletini Atatürk’ten soğutamadığınız gerçeği suratınıza çarpacak. Bu yüzden sizin için zulüm 1923 te başladı ve bizler var olduğumuz sürece bitmeyecek…
TIBBIYELİ HİKMET

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest