Genel

Bu Kalp Seni Unutur mu?

BU YAZIYA PUAN VER

Bazı insanlar o kadar büyüktür ki büyüklüklerinden dolayı ölüm bile karşılarında çaresiz kalır, öldüremez.

Atatürk, işte böyle bir insandı. 57 yıllık kısa ömrüne öyle bir hayat sığdırdı ki… Öyle başarılar kazandı ki… 81 yıl önce sadece fiziken aramızdan ayrıldı. Ölüm bile onu öldüremedi

Çünkü bir insan fiziken toprağa girdiğinde değil ruhen gönüllerde toprağa gömüldüğünde ölür. Bir insanın gerçek ölüm tarihi unutulduğu gündür.

Atatürk, 81 yıl önce aramızdan ayrılsa da ölmedi. Hala Türk milletinin kalbinde, fikirlerinde yaşamaya devam ediyor ve her yıl biraz daha canlanıyor, biraz daha güçleniyor

Neden biliyor musunuz?

Öyle bir dönem yaşıyoruz ki, devleti yönetenler öyle büyük hatalar yapıyorlar ki her yıl onu biraz daha özlüyoruz. Onun ne kadar büyük bir insan olduğunu anlıyoruz.

Nasıl özlemeyelim ki?

Bir insan, her öngörüsünde haklı çıkar mı? Hayattayken ne dediyse vefatından 81 yıul sonra bile söyledikleri karşımıza çıkıyor ve onun söylediğinin tersi olarak ne yaptıysak başımız beladan kurtulmuyor.

Benim manevi mirasım akıl ve bilimdir dedi. Biz bu sözünü dinlemediğimiz için cehalet çukurundan kurtulamıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz dedi.Biz bu sözünü dinlemediğimiz için feto terör örgütü başımıza bela oldu. Devlet yıkılma noktasına geldi.

Laiklik dinsizlik değil adam olmaktır dedi. Biz bu sözünü dinlemediğimiz için yobazlık içinde boğuluyoruz.

Benim tüm ümidim gençliktedir dedi. Biz bu sözünü dinlemediğimiz için gençliğimizin gelecekten umudu yok.

Yurtta Sulh, Dünyada Sulh dedi. Biz bu sözünü dinlemediğimiz için 8 yıldır Suriye bataklığından çıkamıyoruz ve 5 milyon Suriyeli başımıza bela oldu.

Atatürk’ten sonra gelenler, sözde onun izinden gittiklerini söyleseler de özde her zaman onunla inatlaştılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dünya Engelsizlerinin Engelliler Günü Kutlu Olsun

Hayır, Atatürk yanlış yaptı. Biz doğrusunu yapacağız dediler. Akıllarınca Atatürk olmaya çalıştılar.

Sonuç? Sonuç hüsran…

Özellikle son 17 yılda Atatürk’le öyle inatlaşıldı ki… Neredeyse yaptığı tüm devrimlere karşı çıkıldı.

Atatürk bizi dinimizden uzaklaştırdı. Biz daha dindar olacağız dediler. Din adına öyle şeyler yaşattılar ki insanlar dinden soğudular.

Atatürk yüzünü batıya dönerek bizi özümüzden kopardı. Biz doğuya döneceğiz dediler. İslam dünyasında Katar hariç yanımızda olan tek İslam ülkesi kalmadı. İyi geçindiğimiz tek komşumuz kalmadı

Atatürk, harf devrimiyle bizi cahil bıraktı, 1 gecede cahil olduk dediler. 17 yılda eğitimi tanınmaz hale getirdiler. Dört işlemi bile yapamayan bir nesil yetiştirdiler.

Atatürk, Lozan’da bize hezimet yaşattı. Biz olsaydık daha iyi bir anlaşma yapardık dediler. 800 yıldır mezarı değişmeyen Süleyman şahı bir gece yarısı kaçırıp ülke dışındaki tek toprağımız olan Süleyman Şahı kaybettiler.

Buna rağmen bir ara Lozan’ı tartışmaya açıp hadi gelin tekrar masaya oturalım dediler. Allahtan bu çağrıyı dikkate alan olmadı da ucuz kurtulduk.

İlkokul mezunu bir vaizin bile kandırdığı insanlar, Lozan’da tekrar masaya otursa o masadan nasıl kalkardık biraz düşünün… Hayali bile korkunç…

Neyse devam edelim.

Atatürk, Yurtta Sulh Cihanda Sulh derken korkaklık yaptı. Biz Şam’da Cuma namazı kılacağız dediler. Şam’da Cuma namazı kılamadık ama 5 milyon Suriyeli, plajlarımızda nargile içiyorlar.

Atatürk olma hevesiyle Atatürk ile inatlaşan insanların bizlere ne acılar yaşattığını görüyoruz.

İşte bu yüzden Atatürk’ü özlüyoruz… Eşsiz olduğu için özlüyoruz…

Bu dünyadan bir Atatürk geçti. İkinci bir Atatürk gelmeyecek. Bu nedenle kimse Atatürk olmaya heveslenmesin

Atatürk ile inatlaşmak yerine onu örnek alın… Onun gittiği yoldan gidin…

Bakın yapacağınız çok zor bir şey değil…

Atatürk’ün her konuda söylediği cümlelerden birkaç tanesini ezberleyip ilke olarak benimseyin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ben Türk Kadınıyım...

Göreceksiniz Türkiye çok daha güzel olacak

Mesela laiklikle uğraşmayın. Dini siyasete alet etmeyi bırakın. Rehberiniz akıl ve bilim olsun. Dindar nesil değil fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştirin. Bu ülkenin geleceği kurtulur

Bugüne kadar Atatürk ve Atatürk devrimleriyle uğraşanlara tavsiyem şudur.

Atatürk bir güneş gibidir. Siz her gece yok olduğunu zannetseniz de sabah yeniden daha güçlü doğar.

Atatürk, zirvesini göremeyeceğiniz bir dağ gibidir. Yıkamazsınız.

Ne yaparsanız yapın her 10 Kasım’da milyonlarca insanın saat 9 u 5 geçe hiçbir mecburiyet olmadan gönülden isteyerek 1 dakika hayatı durdurduğuna şahit olacaksınız

Sizi öldükten sonra ailenizden başka kimse hatırlamayacak. Belki onlar bile unutacak ama Atatürk 1000 yıl sonra bile hatırlanacak

Çünkü tarih kitapları 700 yıl sonra bile Osmanlı devletinin kurucusu Osman Gazi’dir diye yazıyorsa, 1300 yıl sonra bile Göktürklerin kurucusu Bilge Kağandır diye yazıyorsa 1000 yıl sonra da Türkiye Cumhuriyeti için şunu yazacak:

”Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür”

İşte bu yüzden Atatürk’ü yıkamazsınız… Öldüremezsiniz…

TIBBIYELİ HİKMET

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest