Siyaset

30 Ağustos Türk Milletinin Bağımsızlık Ateşidir

BU YAZIYA PUAN VER


Türk kimliğinin yok sayılmaya çalışıldığı, milli bayramların kutlanmamak için bahane üretildiği bir dönemde milli bayramlarımızın anlamı bir kat daha artıyor.
Bugün 30 Ağustos… 95 yıl önce bugün vatanımızı işgal etmek isteyen emperyalist düşmanlara Türk milletinin asla esir edilemeyeceğini, vatanını işgal ettirmeyeceğini gösterdik… 95 yıl önce bugün toprağa diri diri gömülmek istenen Türk milleti yeniden dirildi…
Bu diriliş, şimdilerde saçma TV dizilerindeki diriliş değildir. Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal önderliğinde gerçek dirilişidir.
30 Ağustos tüm varlığını kaybetmiş, ekmeksiz, susuz kalmış, evi barkı, köyü yakılmış bir milletin ya İstiklal ya ölüm diyerek bağımsızlığını kazanmasının adıdır.
Paramız yoktu, malımız, mülkümüz yoktu, ayağımıza giyecek çorabımız, çarığımız yoktu ama vatan aşkımız vardı. İmanımız vardı. Çünkü Türk milleti ekmeksiz susuz yaşar ama bağımsız olmadan yaşayamazdı.
Bağımsızlık Türk milletinin karakterinde vardır. Bağımsızlık Türk’ün havasıdır, suyudur, ekmeğidir. Türk için esaret ölümden beterdir. Ulu önder Mustafa Kemal ‘’Ya İstiklal ya ölüm’’ derken işte bunu kastediyordu. Türk ya bağımsız olmalıydı ya da ölmeliydi. Başka bir ihtimal düşünülemezdi.
Bağımsızlığımızı kazanmak için onbinlerce insanımız hayatını kaybetti. Analar evlatsız, kadınlar kocasız, çocuklar babasız kaldı ama vatansız kalmadık.
Bugün vatanımızda özgürce yaşıyorsak bunu başta gerçek ve tek başkomutan Gazi Mustafa Kemal ve kahraman Türk ordusuna borçluyuz.
Binbir çile çekilerek, onbinlerce şehit verilerek kurtarılan aziz vatanda yaşayan, bu ülkenin ekmeğini yiyen herkes Gazi Mustafa Kemal’e saygı duymak zorundadır.
‘’Atatürk olmasaydı olmazdık’’ diye bir söz var. Çok doğru bir söz ama bir kelimesi eksik…
Atatürk olmasaydı da doğardınız, fiziken var olurdunuz fakat Atatürk olmasaydı ‘’Bağımsız’’ olamazdınız.
Kaybedeceğiniz sadece bağımsızlık mı olurdu? Tabii ki Hayır
Atatürk olmasaydı kurtuluş savaşı bir şekilde sonlansa bile Cumhuriyet olmayacağı için özgür bireyler olamazdınız.
Atatürk olmasaydı padişahın kulları olacağınız için hiçbiriniz şu an sahip olduğu mevkilere sahip olamazdınız.
‘’Atatürk olmasaydı da olurdum’’ diyen Atatürk düşmanı bayanlar… Atatürk olmasaydı evet yine ananızdan doğardınız ama Atatürk olmasaydı bugün sahip olduğunuz haklara sahip olamazdınız.
Mesela seçme ve seçilme hakkınız olmazdı. Boşanma hakkınız olmazdı. Mirastan eşit hak alma hakkınız olmazdı. Atatürk olmasaydı sizlere bu hakları kim verirdi sanıyorsunuz? Padişah mı?
Bugün Atatürk’ten büyük gördüğünüz kişi o dönemde yaşamış olsaydı sizlere Atatürk’ün verdiği hakları verir miydi sanıyorsunuz?
Kadın erkek eşit değildir diyen, kadının çalışmasını erkek zenginse gerekli görmeyen biri mi size bu hakları verecekti? Lütfen biraz oturup sorgulayın… Kime küfredip kime sahip çıktığınıza tekrar bakın
Büyük bir mücadele sonunda kazanılan Kurtuluş savaşının üstünden  95 yıl geçmesine rağmen Atatürk ve Kurtuluş savaşı hakkında iğrenç sözler söylenmesi fazlasıyla sinir bozucu oluyor.
Mesela Maraş dondurmacısı kılıklı, akıl hastası raporu olduğu halde üstad diye itibar edilen meczubun biri çıkıp ‘’Keşke Yunan galip gelseydi’’ diyebiliyor. Neden Yunan galip gelsinmiş? Çünkü Yunan galip gelseymiş şeriat devam edermiş.
Eee yıllardır ‘’Yunanlar İngilizler bizi dinsizleştirdi, Osmanlı’yı yıktı’’ diyen siz değil miydiniz? Yunan galip gelse şeriat nasıl devam edecekti? Demek ki emperyalistler için şeriatın önemi yok. Farkında olmadan bir gerçeği söylüyorsunuz.
Emperyalistler için işgal ettikleri ülkelerin dininin önemi yoktur. Şu an sömürge olarak yaşayan Müslüman ülkelerin yönetimlerine bakınız. Hepsi şeriat ülkesi ve hiçbirinde laiklik yok fakat böyle akıl hastası tipler çıkıp ‘’keşke şeriat olsa’’ diyerek deli saçması laflar ediyor.
Sadece bu deli değil… Özellikle son yıllarda bu deliye benzer birçok Atatürk düşmanı türedi ve hepsi kurtuluş savaşını, Atatürk’ü küçültmek için iftiralar atıyor
Aslında tüm bu aşağılamalar, hakaretler, iftiralar büyük bir oyunun parçası… Maraş dondurmacısı kılıklı tipler ise sadece piyon… Asıl amaç Türk Milletine Türklüğünü unutturmaktır. Hafızasını silmektir. Bu yüzden milli bayramları aşağılıyorlar, Atatürk’e saldırıyorlar.
Ancak ne yaparlarsa yapsınlar ne milli bayramları unutturabilirler. Ne de Atatürk’ü kalbimizden silebilirler.
95 yıl önce nasıl bizi diri diri gömmek isteyenlere Türk’ün ölmediğini gösterdiysek çok yakında Türk düşmanlarına Türk Milletinin ölmediğini göstereceğiz.
Bu milletin ne 30 Ağustosları biter ne de zaferleri… Kimse fazla ümitlenmesin…
TIBBIYELİ HİKMET

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest