Çocuk Tecavüzlerinin Sorumlusu Kim?

BU YAZIYA PUAN VER

Ülke her geçen ün daha büyük bir ahlaki erozyona doğru sürükleniyor. Ahlakımızı, onurumuzu, şerefimizi, namusumuzu kaybediyoruz. En önemlisi insanlığımızı kaybediyoruz.

Her gün yeni bir çocuk tecavüzü haberi duymak artık sıradanlaştı. Anaların, babaların saçının teline yel değse canının yandığı küçücük çocukları, cani sapıklar tarafından katlediliyorlar.

Ben bunlara insan diyemiyorum. Hayvan hiç diyemiyorum. Çünkü hayvanların merhameti vardır, acıma duygusu vardır. Bu cani yaratıklardan hayvan bile olmaz. Hayvan demek hayvanlara hakaret olur.

Hepimiz kendimize şu soruyu soralım. Biz ne zaman bu kadar değerlerimizden, ahlakımızdan, insanlığımızdan uzaklaştık?

Evet, devleti yönetenler! Duyuyor musunuz? Sizlere de soruyorum. Ülkenin bu hale gelmesinde hiç mi sorumluluğunuz yok?

 
İktidara gelirken İslam’ı referans aldığınızı söyleyerek geldiniz. Biz bizden öncekiler gibi olmayacağız dediniz ama geçmişe rahmet okuttunuz.

İktidara gelmeden önce dilinizden düşürmediğiniz kelimelerden biri ahlaktı. Her zaman milletin ahlakının bozulduğundan şikâyet ettiniz ve ahlaki bozulmanın suçlusu olarak laik sistemi gördünüz.

Peki, şimdiki ahlaki çürümenin sorumlusu kim? Laik sistem mi? 16 yıldır iktidardasınız. Siz iktidara geldiğinizde yeni doğanlar bugün lise öğrencisi. 16 yılda bir nesil yetiştirdiniz. Sonuç?

Dindar ve kindar bir nesil yetiştireceğiz dediniz. Dindarı başaramadınız ama kindar, sapık nesil yetiştirmeyi çok güzel başardınız.

16 yılda sayenizde her gün küçük çocukların tecavüz edildiği bir ülke olduk. Tecavüz varsa suç bizim mi diye işin içinden sıyrılamazsınız. İktidarınızdan önceki ahlaksızlıkların sorumlusu laik sistemse bugünkü ahlaki çürümenin de sorumlusu sizlersiniz.

Çünkü siz 16 yılda bu ülkede dindarlığı değil Allahın Maun suresinde lanetlediği ibadette gösterişi arttırdınız. Peygamberin torununun kafasını kestikten sonra namaza giden Yezid zihniyetinde kişiler yarattınız. Namazını orucunu ihmal etmeyen ama ahlaksız bir millet yarattınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İmamoğlu'nun İlk Yılının Özeti: ''İmkansızlıklar İçinde Başarmak''

Ensar vakfında 45 çocuğa tecavüz edildi. “Bir kere tecavüz oldu diye vakfı mı kapatalım” dediniz. 3-5 darbeci yüzünden askeri okulları kapatan sizler, aynı hassasiyeti Ensar vakfı için göstermediniz. Ensar vakfının açık kalması size göre 45 çocuktan daha önemliydi.

Müptezelin biri “6 yaşında kız çocuğu evlenebilir” diye fetva verdi. Sesinizi çıkarmadınız. Twitter’da kim Cumhurbaşkanı aleyhinde yazmış diye bakan sizler bu müptezele dokunmadınız.

Diyanetin fetva hattı sübyancılığı meşrulaştıran akıl almaz fetvalar verdi. Hiçbir işlem yapmadınız.

Başka bir müptezel “7 yaşındaki kız çocuğunu kucağa almak caiz değildir” dedi ona da ses çıkarmadınız.

Mecliste çocuk yaşta evliliğin önünü açan yasa çıkararak sübyancılara davetiye çıkardınız.

Sonra suç bizde mi diyorsunuz. Evet, suç sizde. İktidara gelirken İslam’ı referans aldığınızı söyleyen sizlerdiniz. İslam’da sübyancılık yoktur, çocuğa tecavüz yoktur.

16 yıl sonunda dinsiz dediğiniz eski Türkiye’den daha ahlâksız bir Türkiye yarattıysanız suçlusu sizsiniz.

Hani sürekli şeytanlaştırdığınız eski Türkiye var ya bugün sizin Türkiye’nizden çok daha iyiydi.

Eski Türkiye’de çocuklar yaz geceleri gece yarısına kadar sokakta top oynuyordu.

Eski Türkiye’de ailelerin çocuklarını sokağa çıkarma korkusu yoktu.

Eski Türkiye’de komşuluk diye bir değer vardı. Bir çocuk annesi babası evde yokken rahatlıkla komşunun evine gidebiliyordu.

Eski Türkiye’de her mahallenin çocukları koruyan kollayan ağabeyleri, amcaları vardı. 

Evet, maddi sıkıntılarımız vardı, evet enflasyon yüksekti, evet çöp, su, ilaç sorunumuz vardı ama huzurumuz vardı kardeşim. Birbirimizin gözünü oymuyorduk.

Şimdi hem huzurumuz yok, hem paramız yok. Maddi manevi iflas içindeyiz.

Şimdi eserinizle övünün… Yeni Türkiye’ymiş. Siz eski Türkiye’nin tırnağı olamazsınız!

TIBBIYELİ HİKMET

Pin It on Pinterest